Николай Денков: ГЕРБ да разкарат Пеевски от обкръжението си

09 ноември 2024, 12:28 часа • 1554 | прочитания

В момента нямаме никакви основания да си променим позицията. С комбинацията ГЕРБ опакован с Пеевски няма как да работим. Видяхме какъв е резултатът от този тип работа. Научили сме си урока и втори път това няма да се случи. Това каза Николай Денков преди Националния съвет на "Продължаваме промяната".

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Важно е съдържанието на декларацията. Първо Пеевски да не бъде в екипите, които взимат решенията в това Народно събрание, да не бъде свързан по никакъв начин с решенията за правителство. Второ антикорупционните закони, свързани с премахването на бухалките. ГЕРБ вместо да си измислят оправдания да кажат какво са готови да подпишат. Те имат избор и този избор е да разкарат Пеевски от обкръжението си и да търсят мнозинство за управление. Другият вариант е Борисов да си управлява с Пеевски, както досега и през служебното правителство и другите да бъдат опозиция, ясен е изборът", допълни Николай Денков.

ГЕРБ имат избор, за да се стигне до нов избори - да разкарат Пеевски от обкръжението си и да търсят мнозинство за управлението си. Другият вариант е Борисов да си управлява с Пеевски, а другите да са опозиция.

ОЩЕ: Георги Георгиев: Матурата за ПП-ДБ ще е в понеделник при избора на шеф на парламента 

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес