Нинова се оправда, че думите й за Борисов и демокрацията са изопачени

23 март 2017, 20:40 часа • 3387 | прочитания

Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви по отношение на изказването си към Бойко Борисов, че е крадец, че думите й са изопачени, тъй като тя е използвала поговорката "Крадецът вика дръжте крадеца", но подчерта, че ще чака Борисов в съда за делото, което той щял да изгуби.

Според нея са изопачени и думите и "демокрацията ни отне много". Аз призовах да си върнем свободата, но всичко това беше изопачено по друг начин, заяви тя, допълвайки, че под "демокрация" е имала предвид "преход".

Целият политически елит на този преход трябва да понесе отговорност, заяви тя, но подчерта, че не изпитва носталгия по комунизма. В БСП се наричаме "другари и Другарки", но сме най-демократичната партия, заяви тя.

Имаме желание за истински прочит на историята на България и фактите да не се изкривяват, коментира още Нинова. Тя отрече да е била активист на СДС, както я обвини Бойко Борисов.

Тя заяви, че баща й е бил член на БКП, но тя е влязла в партията по прагматични причини. "Харесах програмата на БСП и започнах от нулата", допълни Нинова.

Тя бе категорична, че е готова да управлява България.

Всеки месец ходя по селата и малките градове и това ме връща към реалността, заяви тя.

На въпрос откъде ще дойдат парите за реформите, които предлагат от БСП, Нинова отговори, че те ще дойдат от по-голяма събираемост и повишаване на БВП. Тя обвини Борисов, че заблуждава с твърденията си, че е спрял контрабандата. Ще сложим край на тази паралелна държава, категорична бе тя.

Още: "Кирил Петков ме заплаши с цялата мощ на ПП и с духовно унищожение": Районен кмет пред bTV

Още: Няма да ни разделите: Мирчев към Борисов и Пеевски след скандалните разкрития за корупция в СО

На въпрос защо синът й учи в чужбина, Нинова отговори: "Няма значение къде е, той винаги е развявал знамето на България. Той е доказателство, че българската образователна система, особено математическата школа, е една от най-добрите в света".

Нинова призна, че е била обект на корупция, като без директно да са й предлагани пари, й е било намеквано да промени позициите си по закона за търговските вериги. Тогава тя отговорила просто "Не ме занимавайте".

"Еродган да не се меси във вътрешните работи на суверенна България", коментира Нинова думите на Ердоган за България. Според нея страната ни трябва да има дипломатична, но твърда позиция, че срещу ЕС не може да има такова отношение.

"Има конкретна протурска партия в България. Партия ДОСТ е абсолютно неприемлива, през нея Еродоган провежда протуска политика в България", заяви тя.

Нинова отчете, че БСП прави комуникационни грешки. "Правим добри неща, но не ги обясняваме на хората", заяви тя. Затова Нинова обеща постоянно отчетност. "Всяка седмица ще се изправям пред народа и ще казвам какво сме направили", допълни тя.

Още: Ще се разделят ли "Демократична България" и ПП? Божидар Божанов с коментар

Още: "Продължава май само подмяната": Общински съветник говори за корупция в ПП

За спорния клип на Таско Ерменков Нинова коментира, че не го харесва, смята го за самоинициатива и е казала на Ерменков да го свали.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес