„Коалицията е готова. Към момента моите лични наблюдения са, че има единство в коалицията и няма да мине подобен вот на недоверие.“
Още: "Проблем от 20-30 години": Манол Генов за сметищата и новия вот на недоверие (ВИДЕО)
Още: "Сметищата бълбукат": "Величие" внесоха нов вот на недоверие
Това заяви пред БНР депутатът от ПП Милен Матеев, председател на Комисията по конституционни и правни въпроси в Народното събрание след арестите и освобождаването на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова.
По думите му правителството работи в струпване на кризи накуп, като никой не дал на властта 100 дни толеранс.
Изглеждащото доскоро немислимо, се случи. Хората разбраха, че вече няма недосегаеми и няма никой над закона. Това беше обещано от ПП и с този мандат избирателите ни изпратиха във властта, доволен е Матеев.
Още: "Дошло е "време разделно": Оставки и обвинения в корупция в структура на ИТН
Още: "България ще иска окрупняване на плащанията": Дончев с амбициозен план за ПВУ
Според него много от гласоподаватели на "Продължаваме промяната" тези арести и процесуално-следствени действия, които бяха извършени, са доста закъснели. Няма как да се случват нещата без българската прокуратура да работи независимо и ефективно, подчерта Милен Матеев и добави, че да се търсят начини за заобикаляне на прокуратурата е „нещо ужасяващо и абсурдно“ в една съдебна система.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков официално е вън от парламента
Още: "Извинявам се за тона, не за казаното": Борисов за отношението си към журналист от "Дневник"
„Българската прокуратура показа, че по всякакъв начин замита под килима доказателствата, които се събират в следствието.“, посочи Матеев, който вижда още „жалко и дребнаво заяждане за това има ли три листа хартия в преписката или няма“.
Матеев акцентира, че прокуратурата показа, че като че ли взема страна. Явно българската прокуратура търси всякакъв повод да издигне чадър над задържаните лица, а не да търси обективната истина по случая, добави той.
Според него съдебната реформа минаване през отстраняване на главния прокурор. Тази битка няма да е лесна и ще е дълга, коментира Милен Матеев в предаването „Неделя 150“. Той посочи още, че на тест е поставен съставът на ВСС. Закриването на специализираното правосъдие е първа стъпка от съдебната реформа, но далеч не най-значителната, отбеляза още Матеев.
Още: Кирил Петков и кадруването плюс вот на недоверие за правителството: Говори Асен Василев
Още: "Ще стане ли мисията възможна": Започват дебатите по третия вот на недоверие
Още: Христо Иванов: Липсва координация в коалицията