Румен Петков: Орешарски, плати на съдебните експерти

29 май 2014, 10:52 часа 24262 прочитания 0 коментара

40-ти ден - толкова са вече репликите и припомнянията на бившия вътрешен министър Румен Петков към премиера Пламен Орешарски и неговото управление.

Още: Полска медия обърна внимание на Борисов, Пеевски и ареста на варненския кмет

Още: "Вече е срамно да си приятел с ГЕРБ": Отношенията между Борисов и немските партньори са пред крах?

Днес Петков зададе задочен въпрос на Орешарски за условията за труд на съдебните експоерти. И го попита докога държавата ще се крие и няма да им плаща.

"Защо превръщаш съдебните експерти в зависими хора? Колко дължи Министерството на правосъдието и Министерството на вътрешните работи за различни видове експертизи? Колко се дължи за икономическа експертиза, колко – за съдебномедицинска експертиза, колко се дължи за оценки на имоти, делби и т.н. Защо поставяте тези хора в невъзможност да си платят данъците? Защо поставяте тези хора в невъзможност да си гледат честно и коректно работата? По този начин вие ги правите зависими и податливи на натиск. По този начин вие създавате корупционна среда. Добре, че голямата част от тях са честни и почтени, а не – като теб и правителството ти. Платете на експертите, които е ползвала държавата. Иначе държавата се превръща в един доста гнусен рекетьор. Но от теб и Пеевски – толкова."

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес