"Шарлатанин си, когато вдигнеш юмрук на чужд протест, когато се преструваш на "демократ" а душата е на друго място. На изток."
Още: "Да си пази партията": Терзиев отговори на Бойко Борисов за "отбора-мечта"
Още: Васил Терзиев не изключва негов бивш заместник да отиде при президента
Това написа във Фейсбук профила си министърът на транспорта Николай Събев. Думите му са заради обръщението към народа по случай 1 май на президента Румен Радев.
"Патриотичен дълг е да не допуснем въвличането на родината във войната. Да не се поддаваме на милитаристките призиви, с които започва всяко кръвопролитие. Да не допуснем страстите от войната да се пренесат у нас. Да не търпим политически шарлатани да ги разпалват за своя употреба", каза по-рано днес президентът.
Според Радев има политици, които са готови да направят тази опасна стъпка: да заложат бъдещето на България в интерес на свои користни цели.
Транспортният министър коментира, че президентът не е казал нито дума за истинските убийци на невинни хора. "Тези в България, които твърдо застанаха в помощ на жертвите, в неговия речник се оказаха "шарлатани", допълни Николай Събев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като му дойде времето": Радев с първи коментар за президентските избори през 2026 г.
Още: ПП-ДБ с разкрития за конфликт на интереси в комисията за избор на КПК