Три от три за Пеевски за евродепутат, Първанов пита какво ще е лицето ни в ЕС

09 април 2014, 13:16 часа 25729 прочитания 0 коментара

След като структурите на ДПС в Кърджали и Смолян номинираха Делян Пеевски за депутат, от Движението за права и свободи продължиха да демонстрират пълен синхрон и абсолютно съгласие и организацията на партията в Хасково също предложи Пеевски за европейски депутат. Това стана ясно от изявление на лидера на ДПС-Хасково Мехмед Атаман.

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти

Самият Атаман също е бил номиниран, но си е направил отвод. Номинирани са още заместник-министърът на отбраната Неджми Али, директорът на Областна дирекция „Земеделие” в Хасково Танер Емин, Мюмюн Халил и Орхан Кючюк.

Междувременно президентът на България в периода 2002 - 2012 година Георги Първанов коментира, че в номинацията на Делян Пеевски за евроизборите има нещо дълбоко символично. Според Първанов номинацията на Делян Пеевски е емблема на управлението.

„Така е от самото начало, от номинацията му за председател на ДАНС. Това е човекът, който ще ни представлява в Европа, това ще бъде лицето, визитната картичка на България. Можем да си представим как би изглеждал образът на България и без това доста помръкнал и деформиран в резултат на различни действия, в това число и на доносите на отделните политически партии пред европейските институции”, коментира Първанов. Той допълни, че според него номинация показва, че управляващите си мислят, че всичко им позволено. „Управляващите си мислят, че могат да я карат така – безотговорно и хората да слушат", каза той, предаде Агенция "Фокус".

Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях

Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"

В Ямбол Георги Първанов откри регионалния офис на гражданско обединение "Алтернатива за българско възраждане" – АБВ.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес