Три парламентарни комисии заседават извънредно днес

13 септември 2021, 11:11 часа 2219 прочитания 0 коментара

Три комисии ще заседават извънредно днес, припомня БНР.

Още: "Алтернатива на сегашното правителство има - самостоятелно управление на ГЕРБ и ДПС-НН": Анализ

Още: Денков: Предстоят високи цени, дефицит на стоки, черен пазар и фалити

Правната комисия ще продължи с обсъждането на първо четене на промените в Закона за съдебната власт, внесени от "Демократична България", които предвиждат закриването на специализираните съд и прокуратура, както и нов начин на избор на членовете на Висшия съдебен съвет.

Ще заседава и постоянната комисия за контрол над службите, на която окончателно ще бъдат обсъдени измененията в закона за Националната служба за охрана, с които се предвижда ограничаване на броя охраняеми до президента, председателя на парламента и на премиера.

На извънредно заседание се събира и временната комисия за установяване на събитията около употребата на сълзотворен газ срещу протестиращи миналото лято, очаква се комисията да излезе с доклад.

Още: Задава ли се конфликт между Борисов и Пеевски: Какви са условията и кога? (ВИДЕО)

Още: "Продължаваме промяната" сигнализира ЕК за избора на антикорупционната комисия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес