В началото на летния сезон: Проверяват качеството на морската вода

06 юни 2024, 06:24 часа 1411 прочитания 0 коментара

Проверка за качеството на морските води на плаж Шкорпиловци ще направят служебният министърът на туризма Евтим Милошев заедно с министрите на здравеопазването д-р Галя Кондева и на околната среда и водите Петър Димитров, съобщиха от туристическото ведомство. 

Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?

Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)

ОЩЕ: Само 22 плажа по Черноморието са отличени със син флаг за сезон 2024

Проверката ще бъде извършени при Южния плаж на Шкорпиловци в 13:00 ч. от специалисти от Басейнова дирекция "Черноморски район" - Варна, "Регионалната лаборатория - Варна" към Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС) и РИОСВ - Варна, както и от РЗИ - Варна.

В края на миналата седмица министър Милошев открои сред основните послания за летния туристически сезон на България чистотата на морската вода. Чистотата на водата е ключов въпрос за летния туристически сезон като послание и за българските, и за чуждестранните туристи. "Водата ни е чиста и нося отговорност за казаното", посочи Милошев. 

Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)

Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес