Между 200-300 машини трябва да бъдат поправени за балотажа на президентските избори в неделя. Това каза изпълнителният директор на "Сиела Норма" Веселин Тодоров в ефира БНТ.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
По думите на Тодоров, ако ЦИК намали вторите машини за втория тур със 100-150 машини в избирателните секции, може да се наложи и да не бъдат използвани резервни машини.
Най-честите проблеми на машините са с принтерите и карточетците, посочи той. Ние искаме нещо да оправим, защото сме установили, че има нужда, но клиентът казва, че няма нужда, Ако няма нужда то това е добър коледен подарък за нас, категоричен беше Веселин Тодоров.
Той отбеляза, че никой не може да си позволи 13 000 отделни сертификата за машините. Абсолютно всички машини са сертифицирани, увери Тодоров и допълни, че на всички машини се прави преинсталация на софтуера, за да бъдат сигурни и качествени.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Веселин Тодоров допълни, че всичко беше толкова просто и нормално на предсрочните парламентарни и президентски избори, но тези, които направиха скандалите на изборите с машините, трябва да понесат своята морална отговорност. Все още не са изпратени машините за балотажа в чужбина. Никой от Министерство на външните работи не може да влезе в склада за машините, а и ние не можем да ги изкараме, добави Тодоров.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
В заключение Тодоров допълни, че машините борят на 100% вярно, а хората – не.
Още: Веселин Тодоров пред Actualno: В склада ни има още 36 машини