Силният вятър нанесе щети и в Русе, движението по Дунав мост спря за кратко (СНИМКА)

21 ноември 2024, 10:15 часа 1172 прочитания 0 коментара

Вятър със скорост над 70 км/час събори дървета и клони в Русенско, съобщиха от областната управа. Около 4 литра на кв. м дъжд са паднали в периода между 5 и 7:00 часа. Температурата на въздуха тази сутрин е 2,9 градуса, като в 20:00 часа снощи са били измерени 16,5 градуса.

Още: Макети на торта „Гараш“ в Русе очакват русенци и гости в центъра на града

Още: Кметът на Русе подкрепя инициативите за устойчиво управление на горските ресурси

ОЩЕ: Разпиляни боклуци и паднали пътни знаци: Щетите от вятъра в София

Няма информация за пострадали хора, както и за населени места без ток или комуникации. Няма поражения и по инфраструктурата.

Аварийните дружества работят по премахването на падналите дървета и клони от пътната мрежа в региона. "Има два сигнала за паднали дървета в община Русе - в селата Николово и Семерджиево. Екипи ги отстраняват", каза пред БТА директорът на общинската дирекция "Обществен ред, сигурност и защита на потребителите" в Русе Георги Игнатов.

Още: Гледат мерките на задържаните за побоя над полицейския шеф в Русе

Още: Русе почете 140 години от Съединението с тържествена церемония и историческа възстановка

ОЩЕ: Над 170 снегорина чистят София, аварийни екипи премахват паднали клони и дървета

Движението по Дунав мост е било спряно за около половин час рано тази сутрин - в периода между 5:45 и 6:15 часа, съобщиха от граничния пункт. Причината е била обърнало се ремарке от силния порив на вятъра. Служители на Гранична полиция, със съдействието на преминаващи шофьори на превозни средства, успели да го изправят, като движението по моста било възстановено.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес