Започнаха заседанията на постоянните комисии за приемане на Бюджета на Русе

15 април 2022, 11:16 часа • 1427 | прочитания

Заседанията на постоянните комисии за приемане на Бюджета на Община Русе за 2022 г. започнаха днес. Комисиите са съвместни в зала „Свети Георги“, на етаж 6 в сградата на Общината и се излъчват на живо в YouTube канала на Общинския съвет.

Още: Кметът на Русе откри барелеф на Йосиф Вондрак

Още: Пъзели, магическо шоу, роботика и много игри за най-малките русенци на 6 май

Днес ще има три заседания – в момента се провеждат съвместните комисии по Бюджет и финанси и Икономика, инвестиции, земеделие и туризъм.

По късно през деня – от 13:30 ч. ще се проведат съвместните комисии по Младежта и спорта и Образование, наука и иновации, а от 15:30 ч. следват заседанията на комисиите по ЗОРС и Екология.

Още: Кметът на Русе и екоминистърът подписаха договор за зелени мерки за по-чист въздух

Още: Кметът на Русе откри Републиканския турнир по полицейска лична защита и карате

Останалите заседания на комисиите по Комунални дейности, транспорт и безопасност на движението съвместно с Териториално устройство и строителство и Култура и религиозни въпроси и Здравеопазване и социална политика ще се проведат в понеделник, 18 април.

Припомняме, че бюджетната сесия ще се проведе веднага след Великденските празници – на 26 април, а редовната общинска сесия е на 19 април.

Още: 1500 спортисти от 5 континента идват в Русе за Световното първенство по драконови лодки

Още: В Русе ще се издигне бюст-паметник на княз Александър I Батенберг

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес