Американският технологичен гигант Google потвърди намерението си, че ще започне да трие всички потребителски профили, които са неактивни от две или повече години.
Още: Yettel отличи проект за квантови изчисления и платформа за стартъпи на TUES Fest 2025
Още: Победителите в Transform IT Awards 2025: Умна поточна линия, AI оглед на щети и роботи
В официалното съобщение на блога на компанията се подчертава, че това ще влезе в сила с актуализираната политика на Google, а фактическото триене на акаунти ще започне от началото на 2024 година.
Компанията планира да изпрати множество предупредителни известия до потребителите и да извърши изчистването на неактивни акаунти на етапи.
Целта на промените е да се предотвратят рискове за сигурността и да се противостои на хакерски атаки. От Google посочват, че решението е взето на база на вътрешни констатации, според които по-старите акаунти е по-вероятно да разчитат на "рециклирани" пароли, използвани и на други места.
Още: Решението за покупка вече се случва основно онлайн
Още: Военна тайна: Страна от НАТО иска да купи украинската бойна информационна система "Делта" (ВИДЕО)
ОЩЕ: Google стартира чатбот с изкуствен интелект Bard в 180 държави
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Амазон" в конкуренция с Мъск: Първите му сателити вече са в орбита (ВИДЕО)
Още: Новите технологии са, за да помагат, а не да ни заместят
Оттам посочват също така, че тези стари профили в платформата много често не използват допълнителни мерки за сигурност като двустепенна верификация. Всичко това ги прави по-уязвими към проблеми като фишинг, хакерство и спам.
Новият ход на технологичния гигант идва като надграждане на досегашната ѝ политика. През 2020 г. Google обяви, че съдържанието на потребителите ще бъде изтрито от услуги, които са спрели да използват, но самите акаунти няма да бъдат изтрити.
От компанията уточняват, че новата политика ще засегне само лични профили на потребители, но не и такива на училища или фирми.
Още: Изкуствен свръхинтелект: Научна глупост или истинска заплаха за човечеството?
Още: Над 40% от договорите с бизнес клиенти на Yettel вече се сключват изцяло дигитално