Авиокомпанията Kuwait Airways съобщи, че отново допуска в пътническия салон на самолетите си да се носят компютри при полетите от Кувейт до САЩ, предаде БГНЕС.
Още: Vivacom с отстъпки за избрани 5G флагмани – онлайн и в магазините
Още: Калифорниец съди Microsoft заради принудителен ъпгрейд
В изявление на авиокомпанията се казва, че "пътниците могат да пренасят личните си електронни устройства във всички полети от международното летище на Кувейт за САЩ", след като „Американската администрация за транспортна сигурност вдигна забраната на тези устройства на борда".
Преди Kuwait Airways забраната бе вдигната за катарската Qatar Airways, Etihad от ОАЕ, Emirates на Дубай и турската Turkish Airways.
През март Вашингтон реши да се забрани лаптопите и таблетите в пътническите салони по време на полет за девет авиокомпании, които летят от десет международни летища в арабски страни и Турция за САЩ, позовавайки се на риск от терористични атаки. Осем от страните са съюзници или партньори на САЩ: Турция, Йордания, Египет, Саудитска Арабия, Кувейт, Катар, ОАЕ и Мароко.
Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel носи 30% отстъпка на елегантния TRENDER Razor Smartwatch Black
Още: Yettel е лидер по продажби на мобилни устройства и аксесоари
По това време Великобритания обяви почти същата забрана, засягаща Турция и пет арабски страни (Ливан, Йордания, Египет, Тунис и Саудитска Арабия).
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!