Водата в Шумен вероятно няма да поскъпва през 2014 г.

29 май 2014, 12:45 часа • 11389 | прочитания

„Не сме искали повишаване на цената на водата за 2014 година и засега нямаме такова намерение”. Това каза днес пред журналисти управителят на ВиК-Шумен инж. Светлозар Дамянов.

Още: Изцяло затвориха платното за движение от София за Бургас на „Тракия“

Още: Кой има имен ден днес, 11 май 2025 г. Честито!

След като токът не е поскъпнал, няма причина и дружеството да иска по-високи цени от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР), информира радио Шумен. Oт месец насам то е на свободния пазар за доставка на електроенергия. Цената за консумирания ток, която ВиК-доставчикът плаща сега, е по-ниска от предишната, съобщи инж. Дамянов.

Темата за промяната в цените няма да бъде гледана на провеждащото се днес Общо събрание на акционерите на дружеството.

По-рано днес по време на него е бил представен и финансовия отчет за изминалата година, информира Дарик радио. Инж. Дамянов обясни: „Завършихме годината с 360 000 лв. печалба, но понеже загубата от 2012 г. е 480 000 лв., на практика ще се покрие част от загубата от предходни години и евентуално другата разлика би трябвало да се покрие от фонд „Резерви" на дружеството с цел тази година да приключим без загуби".

Още: Почина журналист от БНР с 40 години опит в радиото

Още: Най-важните новини за деня: 10 май 2025 г.

Относно темата със яз. „Тича" и санитарно-охранителната зона, беше обяснено че такава в момента се проектира. „Въпросът обаче е по-сложен не трябва само проектиране, а и учредяване на (санитарно-охранителни зони)СОЗ, тоест мероприятията, които трябва да се направят във водосборния район на водоема", каза още управителят на ВиК дружеството.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес