България първа по антиваксъри в ЕС – 23%

17 юни 2021, 19:42 часа • 10560 | прочитания

75% от гражданите на ЕС смятат, че ваксините срещу COVID-19 са единствения начин за прекратяване на пандемията. Това сочи последното проучване на Евробарометър.

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Според него 23% от българите никога не биха се ваксинирали. След нас са словенците с 20%, а хърватите и латвийците с по 18%.

В Западна Европа броят на антиваксърите е много по-малък, там той варира между 4 и 12% в различните страни.

Почти седем от всеки десет анкетирани европейци или 69%, вече са ваксинирани или желаят да бъдат ваксинирани възможно най-скоро. 79% възнамеряват да направят това до края на годината.

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Още: Нови цени на винетките от днес

В България е най-нисък и процентът на хората, привърженици на ваксините – едва 31% са тези, които смятат, че ще си поставят при първа възможност. В другите страни този процент варира между 45 и 86%.

България е рекордьор с най-нисък процент хора, които вече са се ваксинирали - 31%.

Колебаещите се какво ще предприемат или предпочитат да не отговарят са 11%.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес