Магистрала C30 в Китай се срути след като камион, който превозвал фойерверки, избухна и разруши 80 метра от моста, по който е преминавал, предаде BBC.
Още: "Саботаж от вражеска сила": Скандалът с българския F-16 се разраства
Още: Само в този град ще вали през уикенда. Времето утре - 3 май 2025 г.
Страховитият инцидент е станал на магистрала в провинция Хънан, която се намира в централната част на Китай. Загинали са поне 26 души, съобщи Китайското национално радио, но малко по-късно тази информация е била изтрита от сайта му. Има информация, че осем души са ранени.
Мостът, на който камионът е избухнал, е висок 30 метра и много превозни средства, които в този момент са се движели по него, са паднали в пропастта. Свидетели на инцидента твърдят, че някои автомобили буквално са били издухани от взривната вълна.
До момента в пропастта са открити шест автомобила, но търсенето продължава, предаде агенция „Синхуа”. Телевизия CCTV пък информира за десет камиона, които са паднали от магистралата.
Още: Още трима от пострадалите в Кочани са изписани от “Пирогов“
Още: "SMS-ите на BG-ALERT всяват паника": Кметове алармират, че никой не знае какво да прави
На 10 февруари Китай празнува Лунната Нова година, като на празника традиционно се изтрелва огромно количество фойерверки. Камионът, който предизвика инцидента в Хънан, е превозвал фойерверки точно за празника.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "F-16 ще стане любим самолет на много от нас": Версиите за повредата на изтребителя
Още: F-16 e жертва на саботаж? Или на чиста некадърност и мърлящина: Анализ
Редактор: Ивайло Петров