От днес отваряме след два месеца затворени и сме много щастливи, че може да си посрещнем отново всички клиенти. Това заявява пред БГНЕС управителят на The Mall Димитър Кехайов, с когото разговаряме как се спазват противоепидемичните мерки, предаде медията.
Още: Най-важните новини за деня: 13 август 2025 г.
Още: Държавните магазини - рискове от първия до последния рафт (ВИДЕО)
Димитър Кехайов посочи, че имат разделени потоци за влизане и за излизане. „Имаме указни посоки на движение в търговския център. Имаме многократни дезинфекция на търговския център ежедневно, имаме дезинфектанти на всеки ход, така че няма причини за притеснения”, посочи той. Фуд кортът ще работи само с храна за вкъщи.
От началото на февруари работата си възобновиха търговските центрове, МОЛ-овете. Малолетните и непълнолетни лица имат право да ги посещават, само ако са придружени от родител, настойник, попечител или от друго пълнолетно лице.
Още: Пламнаха 50 дка гора в района на кърджалийско село
Още: Нарушено е водоподаването в Ловешко
„Имаме обучен персонал, който следи за спазване на всички мерки, съответно и за влизане на малолетни лица без придружител”, обясни Димитър Кехайов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: И регионалното министерство се намеси в скандала с бонусите в АПИ
Още: Kaufland кани децата да дегустират безплатно свежите продукти от витрините си
Моловете и другите търговски центрове затвориха врати на 27 ноември миналата година. Тази мярка беше въведена заради големия брой заразени с коронавирус. След спада на заболеваемостта от началото на годината властите взеха решение отново да ги отворят.
Соня с нетърпение е чакала моловете да започнат работа. Тя е дошла заради големите намаления. Соня е категорична, че моловете трябва да работят: „Ако има достатъчна дистанция, има мерки за сигурност, защото да не отворят”.
Още: АПИ каза колко служители са прибрали бонуса от над 2 млн. лв.
Още: Новини около "Кабиле": България и Италия ще изграждат военна инфраструктура
Велизар и Валери са семейство - баща и син, който е пълнолетен. „Развлечение е, разнообразие”, каза младежът. Според бащата досега е трябвало да бъдат затворени, но сега одобрява решението да се отворят.
„Вече намаля заболеваемостта и трябваше да ги отворят, трябва да поработят хората”, посочи той.
Още: След над два месеца прекъсване: Отварят молове, кина, фитнеси и школи