В 5 часа тази сутрин приключи акцията в Пирин по спасяването на жена, която пострада на връх Джано.
Още: Работа с гледка: дестинации за дигитални номади, които искат да избягат от офиса през лятото
Още: Експерт с мрачна прогноза за залавянето на черния леопард
Около 12 часа отне на планинските спасители да свалят жената от труднодостъпната планинска местност. Сигналът е подаден вчера от самата пострадала. Екипът от 19 спасители от Банско, Разлог и Добринище успя да достигне до нея късно снощи.
Инцидентът е станал на 2600 метра надморска височина, работата е била трудна и тежка заради отдалечеността и голямата надморска височина. Още: Кой е вторият най-висок връх в Пирин?
По първоначална информация жената е с травма на гръбначния стълб.
Още: Жълт код за опасни жеги в цялата страна
Още: Прогноза за времето - 25 юни 2025 г. (сряда)
"Това са едни от най-трудните акции – нощна и много отдалечена. Акцията протече нормално, на ръце се пренесе жената. Поискахме хеликоптер, но е имало проблеми с метеорологичните условия и хеликоптер не можеше да излети", обясни Методи Баненски от Планинската спасителна служба пред bTV.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Времето утре ще е опасно за здравето: Прогнозата на Ники Василковски