Паскал Желязков замени Дамян Илиев начело на БАБХ

24 септември 2019, 15:35 часа 7046 прочитания

Проф. д-р Паскал Желязков е новият изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните, съобщиха от институцията.

Още: Прогноза за времето - 26 юни 2025 г. (четвъртък)

Още: Най-важните новини за деня: 25 юни 2025 г.

Той заменя на поста досегашния директор Дамян Илиев. Той е освободен със заповед на премиера Бойко Борисов.

Желязков досега бе директор на Национален Диагностичен Научноизследователски Ветеринарномедицински Институт „Проф. Д-р Г. Павлов“.

От БАБХ посочват, че той има дългогодишен опит като ръководител на структури с научноизследователска, диагностична и аналитична дейност.

Още: "Свобода за Деси": Протест пред президентството поиска помилването на Иванчева

Още: Очаква ни най-горещият ден: Прогнозата на Деница Стоянова

Бил е началник отдел в Център за оценка на риска, директор на Национална научноизследователска станция по ловно стопанство, биология и болести по дивеча, както и зам.-генерален директор в Национална Ветеринарномедицинска Служба.

Назначен е и нов заместник-изпълнителен директор Марияна Шумова, която към момента изпълнява длъжността началник отдел в дирекция „Граничен контрол“.

Шумова е била директор на Областната дирекция по безопасност на храните в Хасково. Тя ще заеме позицията на Тодорка Янковска-Стефанова.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес