Сайт с неизвестен създател събира пари за лечението на 6-годишната Елена, която пострада при тежката катастрофа на „Цариградско шосе” миналата седмица, съобщава Нова телевизия.
Още: Новите правила за тротинетките: Готови ли са общините за тях?
Още: Кой има имен ден днес, 20 юли 2025 г. Честито!
Детето все още е в болница и лекарите се борят за живота му. Това не попречи на неизвестен създател на сайта saveelena.com да събира пари на гърба на детето, без то действително да има нужда от тях.
На страницата в интернет се приканва хората да даряват пари, защото „клиничните пътеки са свършили”.
„Това е пълен цинизъм”, заяви пред Нова телевизия д-р Димитър Димитров, изпълнителен директор на болницата „Света Анна”, където се борят за живота на детето. „Няма клинична пътека за подобно състояние. А ако имаме нужда от пари, ще го обявим публично чрез болницата и държавата”, допълни той.
Още: Най-важните новини за деня, 19 юли 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 20 юли 2025 г. (неделя)
Сайтът използва и логото на NovaNews.bg без да има разрешение за това, както и на други медии.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Опасни медицински отпадъци са открити в боклука на София
Още: Жители на Девин блокираха главен път заради водния режим в града
От Нова телевизия заявяваме, че нямаме нищо общо с „кампанията”. Ако детето се нуждае от пари, това ще бъде съобщено само по телевизията или в официалните сайтове на медията.