Полицията освободи "Капитан Андреево" след сблъсък с протестиращите патриоти

24 март 2017, 17:00 часа 2034 прочитания 0 коментара

Жандармеристи отстраниха протестиращите на ГКПП "Капитан Андреево" от пътя.

Още: Прогноза за времето - 19 септември 2025 г. (петък)

Още: Най-студените места в страната. Времето утре - 19 септември 2025 г.

След петчасова блокада се стигна до сблъсък между протестиращи и жандармеристи.

120 полицаи и жандармеристи атакуваха колоната, която спря на платната "вход" и "изход", тоест на пътя към Турция и обратно за България. Образуваха се колони от чакащи автомобили, в някои има и болни хора, и затова униформените предприеха тази акция.

На пункта "Малко Търново" също е имало сблъсък между полицаи и протестиращи.

Още: От футбол пред блока до стипендия по математика в Хонг-Конг

Още: Полицай почина, докато охранява протеста пред Народното събрание (СНИМКА)

Два автобуса, пътуващи по редовна линия Турция – България, са пропуснати през блокадата.

Няма хора с наранявания, само един човек е блъснат на земята. Автомобилите, които пътуват от и за Турция, се пропускат свободно от протестиращите, предаде БНР.

Блокадата на пътя продължава.

В 11.00 часа българо-турската граница бе блокирана от протестиращи заради „изборния туризъм“. Лидерът на НФСБ Валери Симеонов обясни, че блокадата ще продължи докато свършат изборите. Валери Симеонов коментира, че през пунктовете ще бъдат пропускани автомобили, тъй като протестиращите нямат намерение да усложняват живота и да създават проблеми на гражданите, които преминават с автомобили, но няма да пропускат автобуси. По думите му през българо-турската граница са влезли около 6000 - 7000 души за изборите, предаде Фокус.

Още: Кой има имен ден днес, 18 септември 2025 г. Честито!

Още: Психолог: Ние отдавна живеем в едно недоверие към институциите

Към 15.30 Валери Симеонов съобщи, че обстановката на ГКПП „Капитан Андреево“ е изключително напрегната и че полицейското присъствие е засилено. Той посочи, че турската страна е сменила тактиката, тъй като свалят хората от автобусите, за да преминават пеша. Симеонов обясни, че се е стигнало до сблъсък и е отблъсната една група. Според него напрежението може да ескалира, защото автобуси продължават да докарват хора на границата.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес