Прекратиха скандалното дело "Мишо Бирата"

03 април 2013, 20:22 часа • 17676 | прочитания

Скандалното дело „Мишо Бирата" е прекратено окончателно по реда на закона и няма да бъде възобновено. Това стана ясно от думите на зам. главния прокурор Борислав Сарафов.

Още: Тежки жеги и опасност от пожари: Прогноза за времето с Николай Василковски

Още: След влизането ни в Шенген: Кресна се оплаква от последиците с трафика

Не са установени и нарушения при ръководенето на производството и прекратяването не е неправомерно, каза още заместникът на Цацаров.

Припомняме, че скандалът с изтеклите записи на телефонни разговори между бившия премиер Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов избухна в началото на 2011 г. Тогава Борисов ходатайства за покойния вече Михаил Михов - Мишо Бирата, предаде КРОСС.

Делото беше един от основните въпроси, с които главният прокурор Сотир Цацаров беше „обстрелван" още като кандидат за поста. Преди месец обвинител номер едно разпореди проверка защо е било спряно разследването.

Още: АПИ харчи милиони в спорни обществени поръчки

Още: Продължава издирването на пантерата от Шумен

Главният прокурор Сотир Цацаров заяви, че е имало досъдебно производство срещу неизвестен извършител, но то е спряно, тъй като не е установен извършителят, т.е. не е установено лицето, изнесло класифицирана информация.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес