Атмосферното налягане е малко по-ниско от средното за месеца, около обяд ще започне да се повишава, сочи прогнозата за времето за 14 юни.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Какви ще са температурите?
Днес през страната ще премине студен атмосферен фронт. Валежи ще има на много места и ще са предимно краткотрайни, но интензивни и придружени с гръмотевици. Вятърът в цялата страна ще се ориентира от северозапад и ще е умерен.
Условия за мощни гръмотевични бури и градушки ще има в следобедните часове главно в югоизточната половина от страната. Явленията в Западна България ще затихнат вечерта, а в Източна валежите ще спрат през нощта срещу събота. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са между 22° и 27°, в София – около 22°.
Динамично време в планините
В планините времето ще е динамично. С умерен и силен северозападен вятър ще нахлува по-студен въздух. Ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще има валежи от дъжд и гръмотевични бури. Вечерта явленията в масивите от Западна България ще затихнат. Максималната температура на 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 11°.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Дъжд и гръмотевици по морето
Над Черноморието облачността ще е значителна, с валежи от дъжд и гръмотевична дейност. На места главно в следобедните часове явленията ще са интензивни, с условия за развитие на мощни гръмотевични бури и градушки. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 23° и 27°. Температурата на морската вода е 23°-24°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Източник: Meteo.bg