Прокуратурата ще разследва скока на водата

19 декември 2017, 16:15 часа 2094 прочитания

Върховната административна прокуратура (ВАП) се самосезира и извършва проверка на законосъобразността на решението на Комисията за енергийно и водно регулиране от 30 ноември, с което се одобрява бизнес планът на „Водоснабдяване и канализация” АД за Бургас, Ямбол и Враца, съобщиха от държавното обвинение.

Още: Най-важните новини за деня: 17 юли 2025 г.

Още: Крум Зарков за протестите в защита на Благомир Коцев: Върнахме се много назад

Освен това се проверява и друго решение на регулатора от 15 декември за цените на ВиК услугите през 2018 г.

На фона на протести и критика от страна на опозицията, КЕВР одобри скок на водата в общо 14 области. Ямбол и Враца се оказаха с най-голямо увеличение – съответно 20% до 2,79 лв. за кубик и 13% до 3,09 лв. за кубик.

Мотивът е повишаване на качеството на предлаганата услуга.

Още: Прогноза за времето - 18 юли 2025 г. (петък)

Още: Амбициите за "Формула" 1: 19-годишният Пламен Балчев разказва за пътя на успеха (ВИДЕО)

По-рано днес омбудсманът Мая Манолова обяви, че ще прати новите цени на водата на прокурор, като от съобщението на ВАП става ясно, че началникът на административната прокуратура Ася Петрова е провела среща с обществения защитник именно по темата със законосъобразността на цените 

Проверката продължава.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес