"Истина е, че ме уволниха и отново съм без работа. Най-лошото е, че 10 години стаж в чужбина не ми се признават у нас и затова сега не мога да се пенсионирам". Това това съобщи единствената жена министър-председател на България Ренета Инджова.
Още: Повече от половината млади хора са пробвали забранени субстанции: Психолог алармира
Още: В окото на водната криза: Язовир "Жребчево" критично пресъхва
Тя обвини, че бившия премиер Пламен Орешарски и неговия икономически вицепремиер Даниела Бобева "го направили съвсем съзнателно" (освобождаването й, което се случи в края на месец апри тази година).
"Това уволнение беше откровена лъжа, както и че съм за пенсиониране. Защото нямам необходимия трудов стаж. Живяла съм 10 г. извън България и това уволнение бе абсолютно неправилно осъществено, а беше представено, че влизам в пенсия", коментира Инджова.
Бившият министър-председател на страната ни е записана на борсата по труда и все още няма план как ще успее да натрупа тези липсващи години, за да се пенсионира. "Била съм министър-председател на България, какъв план да имам, при положение че бях един коректен служител в Националната статистика. Нямам планове засега", каза още Инджова пред в. "България днес".
Още: Най-важните новини за деня: 26 септември 2025 г.
Още: 5% от БВП за отбрана: Мисията (не)възможна за България?
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Наръчник за отговорно пътуване: растенията могат да крият опасни тайни
Още: Промени в движението по АМ “Струма“ в Перник и Кюстендил