Силна гръмотевична буря се изви в късните следобедни часове в София. Проливният дъжд изнерви допълнително шофьорите по столичните булеварди в най-натоварения период от трафика.
Още: Земетресението в Турция: Ето къде го усетиха в България
Още: Идва най-дългият горещ период: Прогнозата за времето с Николай Василковски
Лошото време оправда прогнозите на синоптиците и предупреждението, което беше издадено за днес за района на София, както и северозападните области в страната. От Столичната община заявиха, че към 19:30 ч няма получени сигнали за паднали дървета и наводнени шахти. Екипи обхождат подлезите, за да проверят каква е ситуацията. Градският транспорт се движи с 15 минути закъснение.
Още: Над 10 000 декара гора е изпепелена: Пожарът край Сунгурларе продължава
Още: Кой има имен ден днес, 11 август 2025 г. Честито!
По данни на НИМХ, в село Гинци, община Годеч, Софийска област, само за 45 минути са се изсипали 64 литра на кв. метър, а в град Годеч - 44 литра на кв. метър. 50 л/кв.м са измерени в град Своге.Информация за градушка има и в град Монтана. Предупреждението за значителни валежи остава в сила и през нощта, и утре.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!