Икономистът Владимир Каролев е изчезнал в Пирин планина. Започнала е акция по издирването му, съобщава БНТ.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Още: Нови цени на винетките от днес
Спасители го търсят в района на хижа Вихрен. Днес Каролев е бил в Пирин, като около обяд е пуснал и видео на живо от връх Тодорка в профила си във Facebook.
По информация на 24 часа икономистът днес е тръгнал сам да кара сноуборд в планината и около 10 часа сутринта е бил на връх Тодорка. Следобед обаче телефонът му е бил изключен, установили негови приятели, които са му звънели. След това те започнали да го издирват в планината и около 17:30 са подали сигнал в Планинска спасителна служба. Колата на Каролев е била оставена в района на Шилигарника.
Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!
Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)
Всички екипи на ПСС в момента са в Пирин, но най-вероятно ще се приберат скоро защото условията в планината са опасни и за планинските спасители. Коментира се вариант рано сутринта утре в търсенето да се включи и хеликоптер.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
В крайна сметка Каролев беше открит - в какво състояние, НАУЧЕТЕ ТУК!