ВМРО: Една джамия в София стига

08 юни 2012, 14:20 часа 5144 прочитания

Противопоставяме се на искането на главното мюфтийство за втори мюсюлмански храм в София. Това заявиха от ВМРО, предаде КРОСС.

Още: Над 15 000 потребители избраха Kaufland за Търговска верига №1 у нас

Още: АПИ каза кога свършва ремонтът на АМ “Тракия“ край Сливен

Преди дни главният мюфтия Мустафа Алиш Хаджи се позова на предполагаеми щети от земетресението, за да постави наново искането на мюфтийството за нова джамия в София.

Заместник-председателят на ВМРО и общински съветник Ангел Джамбазки отправя питане към кмета на Столичната община кога за последно компетентните органи по строителния контрол в общината са проверявали сградата на джамията, която мюфтийството в София е длъжно да поддържа като паметник на културата. Подозирам, че мюфтийството съзнателно не изпълнява тези свои задължения, за да има повод да настоява строеж на втора джамия, коментира той.

ВМРО ще подаде и сигнал до Министерство на финансите, за да се установи кога за последно е правен одит на мюфтийството и какви са резултатите от него.

Още: Трие ли някой миналото на Максим Генчев? Режисьорът твърди, че вече няма биография (ВИДЕО)

Още: Боровинки от градините на с. Динк до рафтовете на Kaufland България

От години партията отхвърля необходимостта от строеж на втора джамия в столицата. Преди година в своя позиция ВМРО припомни, че настоящият храм е напълно достатъчен.

„София е столица на България, град с вековна християнска традиция. Непрекъснатото натякване по темата от страна на мюфтийството, цели недопустима провокация към търпимостта на българското общество.

Още: Тези градове ще се радват на дъждец, а в други ще е 40°. Времето утре - 26 юни 2025 г.

Още: Имени през юли 2025 г.

Категорично не приемаме, че пораженията от земетресението върху сградата на джамията, могат да са причина и повод за строеж на втора джамия в столицата", се казва в позицията на ВМРО.

От една година около джамията се извършват всекидневни тежки строителни дейности, свързани с изкопни работи, в непосредствена близост до основите на сградата. Подобни дейности вече увредиха немалко сгради в София, няма ли заради това мюфтийството да поиска и трета джамия, иронично пита ВМРО.

Редактор: Яна Баярова

Още: Повече от море: Три забележителности в Поморие отвъд плажа

Още: Диви приключения в Източните Родопи - eдно от последните диви съкровища на Европа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес