"Въгледобив Бобов дол": Работните заплати вече са изплатени

2245
"Въгледобив Бобов дол": Работните заплати вече са изплатени
Снимка: БГНЕС

Работните заплати съгласно подписан колективен трудов договор вече са изплатени с двудневно закъснение, за което сме информирали работещите в Предприятието oще вчера.

Това се посочва в позиция на инж. Харалампи Златанов, изпълнителен директор на "Въгледобив Бобов дол" ЕООД, във връзка с информация в медиите за забавено изплащане на трудовите възнаграждения във "Въгледобив Бобов дол" ЕООД.

Публикуваме позицията без редакторска намеса:

Ваучерите за храна, съгласно поетите ангажименти, са изплатени първата седмица на месец май, но е нужно технологично време за тяхното изготвяне. Същите са вече доставени и се раздават на работещите в Дружеството.

Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber!

Последвайте ни тук!

Следващото плащане на работни възнаграждения, по Колективен трудов договор, е предвидено за периода 12-20 м. Май.

Като човек, който живее с проблемите на миньорите и мините цял живот и директор на Дружеството едва от 6 месеца, Ви уверявам, че своевременното плащане наред с безопасните условия на труд са мои основни приоритети, дори преди производствените резултати на Предприятието. Не считам, че двудневното забавяне в конкретния случай е предпоставка за създаване на подобно напрежение. Голяма част от моя работен ден минава сред хората. Те виждат усилията на цялото Ръководство за съхранение и развитие на Мината.

Създаването на сензации вероятно вдига рейтинга на медиите, но нито аз, нито друг представител на Ръководството сме готови да носим отговорност за напрежението, което се създава на стотици метри под земята вследствие на това. Миньорската професия е изключително тежка и трудна.

Нелегални рудници край Бобов дол ще бъдат закрити

По разпореждане на Министерството на енергетиката нелегални рудници за въглища край Бобов дол ще бъдат закрити, защото добивът в тях е ...

Репортажите в защита на интересите на хора, неполучили своите възнаграждения с месеци и години са едно, но истеризирането на проблем с двудневно забавяне на заплати е предпоставка за създаване единствено на хаос и безсмислено социално напрежение в обществото.

Готов съм още през следващата седмица да се срещна с представители на работниците, както многократно до сега, за да обсъдим заедно техните проблеми и с общи усилия да намерим най-добрата формула на работа, която да удовлетворява всички.

*

От 01.07.2016 година официално е в сила колективен трудов договор между Дружеството и работниците, в който са опоменати абсолютно всички точки, засягащи отношенията между работник и работодател. В чл.34 от документа е записано, че месечното трудово възнаграждение на всички работници се изплаща на 3 транша през месеца – аванс – между 20-25 число на текущия месец, а остатъка на 2 равни части – първата от тях, между 5 и 10 число, а втората – след 12 число на месеца, следващ месеца през който е изчислено.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ОБЩЕСТВО:

Времето утре - 30 ноември 2023 г.

Връчват наградите "Валя Крушкина - журналистика за хората" на 7 декември

На комисия: Одобриха договора за бойните машини „Страйкър“

Войните в Израел и Украйна: България дава над 1 млн. лв. за хуманитарна помощ

Kaufland България представи актуален статус на процеса по възстановяване на оригиналния вид и функции на Централните хали

ВАС: Драгалевският лифт трябва да се ремонтира от собственика

Паднала скала затруднява движението на проход "Предела"

Министър Радев каза къде все още има проблеми с тока

Омбудсманът: Хиляди деца със СОП не успяват да завършат училище

BG-ALERT и в парламента, прекъсна работата на депутатите (ВИДЕО)

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com