Зауахири призова за нападения над САЩ и бойкот на американската икономика

13 септември 2013, 09:44 часа 6455 прочитания 0 коментара

Лидерът на „Ал Кайда” Айман ал-Зуахири, в реч по случай 12-тата годишнина от атентата на 11 септември, призова за нападения над САЩ и бойкот на американската икономика, предаде АФП.

Още: Най-важните новини за деня: 6 август 2025 г.

Още: Близо 3 килограма фентанил заловен у нас от началото на 2025 г., МВР го бори с беседи в училищата

72-минутната реч е публикувана в джихадистки форуми.

„Ние ще обезкървим Америка икономически, провокирайки я да прави огромни разходи за своята сигурност. Икономиката е слабото място на Америка, която започва да страда от военните си разходи. А да запазим Америка разтревожена ни струва само няколко атаки тук-там, както я победихме в Сомалия, Йемен, Ирак и Афганистан. Скоро ще прехвърлим войната на тяхна земя.

Бостънският инцидент показа на американците илюзията и самоизмамата, те са приели, че са по-ярки от слънцето. Те не срещат личности, организатори и групи - те са изправени пред надигащата се Умма (мюсюлманска общност), която изгрява в джихад”, заявява Айман ал-Зуахири.

Още: Пътна полиция с нови камери, засичат скорост и изпреварване във всички ленти

Още: Скоростно: Ясни са имената на шефовете на новите "Магазини за хората"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес