От БСП се противопоставят категорично на готвения от Столична община за утре „предколеден подарък“ за 5 млн. лева на концесионера МТК ООД, който осигурява вътрешноградски превози.
Още: За Деня на София: СОС с тържествено заседание
Още: В реално време: Хората могат вече да следят градския транспорт в София
Реакцията на левицата бе оповестена на брифинг в Народното събрание от народния представител от БСП Румен Гечев.
Той посочи, че съгласно подписан договор при промяна на цените на петролните продукти с над 20 % и годишната инфлация над 5 % Столична община е трябвало да промени цените на концесионната услуга. От Общината не са направили това и не е ясно защо, стана ясно на брифинга.
"Защо Столична община не е свършила работата си и защо не са актуализирани цените съгласно договора? Защото цените са вървели не само нагоре, а и надолу както по отношение на петролните продукти, така и по отношение на инфлацията, тъй като през този период в България е имало и дефлация?“, попита проф.Гечев.
Още: "Обеля" в паника: Жители на столичния квартал хвърлили жива змия на боклука
Още: "Улиците на София не са писта": Терзиев след тежката катастрофа
Социалистът припомни, че през 2012 г. по същия начин управляващите са подарили над 3 млн. лева на друга транспортна фирма. „Защо Столична община продължава с подаръците за милиони заради това, че не си е свършила работата?“, критикува местната столична власт депутатът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Самоков откри новата учебна година
Още: Община Елин Пелин откри учебната година с много музика, усмивки и настроение
Проф.Гечев подчерта, че това се случва в момент, в който хората умират по стъпалата на болниците и в момент, когато Столична община е принудена да свива разходите си.
„Проведохме заседание на Градския съвет на София, на което взехме решение да задължим общинските съветници на БСП да оттеглят подписите си от доклада, който е подготвила работната група. Упълномощаваме и задължаваме нашите представители в Столична община да гласуват против подаряването на парите на данъкоплатците“, категоричен бе Румен Гечев.
Народният представител се обърна и към управляващите: „Призоваваме ги да оттеглят този вреден и ощетяващ столичани доклад. В противен случай ще подадем сигнал в прокуратурата срещу кмета на София за неправомерно източване бюджета на Столична община“, предупреди Румен Гечев.
Още: Терзиев: 17 септември ще бъде присъствен в училище
Още: Столична община пита софиянци и бизнеса за паркирането в града