Протест срещу столичния кмет Йорданка Фандъкова организира "Спаси София" следващата сряда, 12 октомври заради подмяната на жълтите павета в центъра на София.
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
През последните дни видео, публикувано от "Спаси София", набра популярност в социалните мрежи. На кадрите се вижда как работниците, сменящи историческата настилка пред Народното събрание, трошат паветата с чук.
След разпространението на клипа Фандъкова заяви, че при повторното пренареждане на жълтите павета ще бъде осъществяван по-строг контрол.
Борис Бонев от "Спаси София" обаче заяви, че видеото недвусмислено показва отношението на столичния градоначалник към управлявания от него град, и допълни, че от организацията ще излязат в сряда на протест с искане за оставката на Фандъкова.
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Междувременно Столична община наложи глоба от 100 000 лева на фирмата "Трейс Груп Холд", която беше натоварена с отговорността да смени жълтите павета в центъра.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
Санкцията е наложена заради умишлената повреда на жълтите павета. Сигнал е подаден и до Софийската градска прокуратура.