Хюстън Рокетс изравниха рекорда за най-много тройки в един мач

6589

Отборът на „Хюстън Рокетс” изравни вечният рекорд в НБА по най-много вкарани тройки в един мач, след като наниза общо 23 тройки в домакинския си мач с „Голдън Стейт Уориърс” и логично победи със 140:109.

Рекордът за тройки сега се дели между „ракетите” и „Орландо Меджик”, които януари 2009 година вкараха 23 торйки на „Сакраменто Кингс’”.

Леброн измъкна Маями срещу последния в НБА

Малко преди All Star Weekend-а в НБА лидерът на „Маями Хийт” Леброн Джеймс за пореден път доказа защо беше избран за MVP на...

Над всички в мача на „Рокетс” беше плеймейкърът Джереми Лин, който закова 28 точки и даде 9 асистенции. Джеймс Хардън завърши с 18 точки, 7 асистенции и 3 откраднати топки. Джарет Джак пък вкара 20 точки за „Голдън Стейт”.

Решаващият момент в мача всъщност дойде рано – в началото на втората част домакините вкараха 17 от общо 23 свои атаки, а на полувремето водеха със 77:62 точки. В това първо полувреме „ракетите” вкараха 14 от 18 опита за тройката (77.8% успеваемост), което направо отказа гостите от каквото и да е желание за игра. Баскетболистите на „Голдън Стейт” бяха твърде бавни при ротациите в защита и позволиха прекалено много опити за стрелба от страна на „Хюстън” от тройката, което е основно оръжие на домакините.

„Хюстън” окупират осмата позиция на Запад с баланс от 27 победи и 23 загуби, а „Голдън Стейт” са на шесто място с 30 победи и 18 загуби.

Останалите резултати:

Маями спечели дербито с Бруклин, Лейкърс се върнаха към загубите

Шампионите от „Маями Хийт” прекъснаха серията от осем поредни победи като домакин на „Бруклин Нетс” и постигнах...

Атланта – Индиана 103:114

Лос Анджелис Лейкърс – Бруклин 92:83

Финикс – Мемфис 96:90