Намериха златно съкровище в автомобил в Казанлък

17 ноември 2017, 15:15 часа • 5284 | прочитания

Златно съкровище бе открито днес на необичайно място при специализирана акция в Казанлък. Съкровището е било открито в автомобил.

Още: В Стара Загора официално откриха монумент със спътник "България 1300"

Още: Трима зам.-кметове на Стара Загора дадоха старт на проекта за енергийно обновяване на общинския превозвач

От МВР Казанлък обясниха, че след съгласувани действия с Окръжната прокуратура ще бъде даден и специален брифинг за откритото злато. Съкровището включва ценни експонати като златни колиета, обици, огърлици, гривни, информира "Дарик"

Снимка: БГНЕС

Още: Ето кой е новият директор на Регионалния исторически музей в Стара Загора

Още: Община Стара Загора в подкрепа на кампанията срещу "дизайнерската дрога"

Засиленото полицейско присъствие в Казанлък продължава и в момента. Полицейски патрули, които спират за проверка автомобилите, са разположени на различни места в града.

От полицията отказаха повече подробности за находката, както и дали органите на реда са действали по сигнал.

По неофициална информация откритите накити са от 12 век и количеството им е около 3 кг. Според полицейските източници става дума за иманярска история.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес