„Обещавам честно, открито и прозрачно управление. Нека да работим така, че след 4 години, когато се изправим пред своите съграждани, да можем с открито лице да им кажем какво сме свършили по време на мандата си. Чирпан има много проблеми. Решаването на част от тях не търпи отлагане. Трябва всички да се обединим, да загърбим политическите си пристрастия и да започнем заедно работа“, това каза днес новоизбраният кмет на община Ивайло Крачолов,след като положи клетва пред областния управител на Стара Загора Гергана Микова.
Още: Община Стара Загора обеща да няма "къщи на ужасите" в града
Още: Туристическият информационен център на Стара Загора продължава с градските турове
Неговата кандидатура беше издигната от широката Местна коалиция, в която се обединиха партиите ГЕРБ, НФСБ, СДС, БЗНС, Социалдемократи и АТАКА, която спечели седем места в 21-местния общински съвет. Днес клетва положиха и кметовете на кметства и 20 общински съветници (един от съветниците отсъстваше), а свещеници от Старозагорската епархия отслужиха тържествен водосвет за здраве и благополучие на Чирпан и неговите жители.
Още: Община Стара Загора отбеляза 141 г. от смъртта на именит агроном
Още: Община Стара Загора е обезпечила частичните кметски избори
За председателското място в местния парламент беше издигната само кандидатурата на Иван Станчев - от същата местна коалиция от партии, която издигна Ивайло Крачолов. След тайното гласуване той беше избран с 14 гласа "за".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Първият оригинален български мюзикъл гостува в Стара Загора
Още: Избраха Царица Роза и Цар на минералната вода 2025 в Павел баня (СНИМКИ)