Australian Open въведе тайбрек в заключителния пети сет

21 декември 2018, 13:36 часа 3810 прочитания 0 коментара

От идната 2019 година на Australian Open е въведен тайбрек в заключителния пети сет. Първият турнир за годината от Големия шлем започва след месец, а с това нововъведение последва "Уимбълдън", за който още през октомври стана ясно, че ще има тайбрек.

Още: 5 поредни пробива: Как Григор разгроми Надал в единствената си победа от 15 мача (ВИДЕО)

Още: Ново начало за Новак Джокович: Сърбинът стана съсобственик във френски футболен клуб

Но докато на "Ол Инглънд Клъб" ще се играе до резултат 12-12 и 7 точки, в Мелбърн тайбрекът ще бъде до 6-6 гейма и 10 спечелени точки. В Австралия прибегнаха до мярката в опит да намалят дългите и изтощителни срещи в първия турнир от Големия шлем и да избегнат започването на срещи малко преди полунощ местно време.

По този начин Ролан Гарос остава единственият турнир от Големия шлем, в който победителят в петия сет се решава при два гейма разлика.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров пък обяви важно решение за предстояшия сезон - какво е то - вижте в Sportlive.bg.

Още: Бившата №2 в света, която влезе в историята на тениса, но бе принудена да се оттегли едва на 27 години

Още: Григор Димитров на път да напусне Топ 30 за първи път от 2 години насам

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Росита Илкова
Росита Илкова Отговорен редактор
Новините днес