Борбен Григор даде здрав отпор, но не успя да детронира Медведев (ВИДЕО)

5066

Звездата на българския тенис Григор Димитров даде сериозен отпор на третия в света Даниил Медведев, но загуби спора след трисетов обрат с 6-3, 2-6, 4-6 за над 2 часа игра на осминафиналите на турнира от сериите ATP 500 във Виена.

Григор Димитров отново загуби от Медведев във Виена

След като стартира с отлична победа над Лоренцо Музети, Григор отново бе спрян от Медведев, който го победи на полуфиналите на турнира и през миналата година. Действащият шампион в надпреварата и водач в схемата успя да пречупи българина два гейма преди края.

Григор започна по впечатляващ начин първия сет, превъзхождайки световния номер 3 на корта. Първият пробив дойде още в третия гейм, когато Гришо атакува по-сериозно сервиса на Медведев. След три брейкбола в гейма българинът успя да стигне до пробив.

Силният старт на Гришо срещу Медведев

В следващите геймове Григор съхрани аванса си от пробив, а при 4-2 направи още един брейк. Сервирайки за сета, Гришо се пропука, а Медедев веднага успя да върне пробива и да се задържи в частта. След това обаче Димитров отново успя да пробие в маратонски гейм и да спечели с 6-3.

Медведев наказа Гришо във втората част

След висококачествения първи сет двамата тенисисти продължиха в същия дух и през втората част, но този път Медведев взе превес в разиграванията. Руснакът изля гнева си на старта на сета, като проби Григор и взе инициативата в свои ръце и не я изпусна до края.

При 3-1 във втората част Медведев направи втори пробив, с който затвърди спечелването на частта. В оставащите три гейма посрещащите тенисисти взеха общо само две точки, като Медведев затвори сета със сервис гейм, спечелен на нула.

ОЩЕ: Пас към миналото: Обрат срещу 3-ия в света носи първата ATP титла на Григор (ВИДЕО)

В третия сет и Медведев, и Григор бяха далеч по-внимателни на свой сервис, като не поемаха излишни рискове. Във втория и третия гейм двамата имаха по една възможност за пробив, от която не се възползваха. Най-завързан се оказа сервис геймът на Григор при 3-3, когато руснакът изпусна два брейкбола.

Повратният гейм, който преобърна мача за Григор

При 4-4 в третия сет Григор Димитров тотално се пропука. Българинът не издържа на напрежението и загуби подаването си на нула, за да позволи на Медведев да го пробие в най-неподходящия момент и да сервира за победата. На свой сервис руснакът не сбърка и затвори частта с 4-6.

На четвъртфиналите Даниил Медведев ще се изправи срещу своя сънародник Карен Хачанов, който е поставен под номер 8 в схемата на турнира.