Григор Димитров пребори корав италианец на старта във Виена и се готви за шоу (ВИДЕО)

5683

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с категоричен успех участието си на турнира от категория АТР 500 във Виена с награден фонд 2,56 милиона евро. Хасковлията пребори световния номер 22 Лоренцо Музети с 2:0 (6:3; 6:4) за 94 минути в първия кръг от надпреварата на твърда настилка. Гришо направи по един пробив във всеки сет, което се оказа напълно достатъчно.

Димитров може да се изправи срещу световния №3

Със своята победа той си отмъсти за загубата от италианеца на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година. Евентуален съперник на първата ни ракета, който наскоро сътвори истински тенис спектакъл заедно с Андрей Рубльов, може да бъде №3 в ранглистата на ATP Данийл Медведев. За целта защитаващият титлата си руснак ще трябва да елиминира Артур Филс.

ОЩЕ: Рубльов за спорна точка: Предложих преиграване, но Гришо е шампион и не прие (ВИДЕО)

Как се разви срещата Григор Димитров - Лоренцо Музети

Димитров взе подаването на съперника си четвъртия гейм по пътя си към успеха в първата част. Във втория сет българинът имаше възможност за пробив в третия и в петия гейм, но успя да се възползва едва в деветия, след което при свой сервиз приключи двубоя с първия си мачбол.

Гришо има да си връща на Медведев

Хасковлията завърши срещата с 8 аса и 20 печеливши удара. Той заработи 35 245 евро и 45 точки за световната ранглиста. Гришо достигна до полуфиналите във Виена през миналия сезон, където загуби от бъдещия шампион Даниил Медведев, а сега руснакът ще бъде негов евентуален съперник във втория кръг.

ОЩЕ: Пас към миналото: Обрат срещу 3-ия в света носи първата ATP титла на Григор (ВИДЕО)