Федерер отново сломи Надал и триумфира в Маями

1366
Снимка: Getty Images/Gulliver

Роджър Федерер продължава своята приказка, след като триумфира на турнира от серията "Мастърс" в Маями. Швейцарецът победи Рафаел Надал на финала с 6:3, 6:4.

Това бе мач №37 между двамата велики тенисисти и Федерер записа четвърта поредна и общо 14-а победа срещу Надал. Испанецът обаче продължава да доминира в битките помежду им - с 23 победи.

Шарапова призна, че е близо до края на кариерата си

Най-добрата руска тенисистка Мария Шарапова намекна, че скоро може да приключи спортната си кариера. "Струва ми се, че тялото ми започ...

Федерер спечели първия гейм във финала, въпреки че трябваше да отразява две точки за пробив. Надал взе на 30 първото си подаване, а в четвъртия гейм на свой ред трябваше да отразява два брейкпойнта, но се справи - 2:2. В първия сет Федерер имаше 7 точки за пробив, а за Надал те бяха 4. В осмия гейм при резултат 4:3 за Федерер, той притисна съперника си и Надал този път не издържа. Първият пробив в мача беше факт и швейцарецът получи възможност да сервира за сета. С гейм на 15 Роджър затвори първата част.

В първите шест гейма на втория сет не видяхме нито един брейкбол. Федерер първи стигна до два шанса при 3-3 след брилянтни отигравания, но Надал не се огъна и поведе с 4-3. При 4:4 обаче нямаше грешка и проби Надал за 5:4. Федерер загуби първата точка на свой сервис, но въпреки че имаше затруднения при втората успя да се измъкне с изключителен бекхенд уинър по правата, а след това затвори и за 6:4.