Григор Димитров открива US Open срещу бивш победител в турнира

6453

Най-добрият български тенисист Григор Димитров получи много тежък съперник за старт на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open. Световният №8, който загуби много точки с ранното си поражение в Синсинати, ще трябва да се изправи срещу Стан Вавринка - победител в надпреварата от 2016 година, информира Sportlive.bg.

Двамата се изправиха един срещу друг и на Уимбълдън, и то отново в мач от първия кръг в турнира на трева. Тогава Димитров спечели с 6:1 първия сет, но загуби два поредни тайбрека от швейцарския си съперник, а в 4-ата част от стъпи с 4:6. Самият Вавринка подобри значително формата си от началото на сезона, а в Синсинати стигна до четвъртфинал, където отпадна от Роджър Федерер.

Григор Димитров падна от Джокович, но загуби много повече от един мач

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да се възползва от дъжда, който заваля след пробива на Новак Джокович във вчера...

При успех над Вавринка Димитров ще се изправи срещу квалификант във 2-и кръг, но в трети кръг следва потенциална битка Милош Раонич, който е поставен под №25.

В същата четвъртина се намира Хуан Мартин Дел Потро, както и завръщащият се в тура Анди Мъри. Именно те могат да се изправят един срещу друг в мач от 3-ия кръг на шампионата.

През миналия сезон Димитров отпадна във втория кръг на турнира от Андрей Рубльов след загуба в три сета. След това последва силно представяне от негова страна до края на кампанията, печелейки Финалния Мастърс в Лондон. Тази година обаче класирането му за тази надпревара е много трудно и той трябва да се надява на силно представяне в Ню Йорк, за да има шанс да се доближи до топ 8 на състезателите през тази година.

Григор Димитров изтърва победата над Джокович, дъждът спря мача (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпусна отличен шанс да запише престижна победа над бившия номер едно и настощя шампион ...