Гришо на 1/4-финал в Ротердам след бой над унгарец (ВИДЕО)

4038

Първата ракета на България Григор Димитров продължава отличното си представяне на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам. Родният тенисист се класира за 1/4-финалите на надпреварата в нидерландския град, след като победи унгареца Мартон Фучович с 6:3 и 7:5.

Димитров нямаше проблеми в първия сет

Първият сет започна с размяна на геймове между двамата тенисисти и така се стигна до 4:3 в полза на Григор Димитров. В осмия гейм българинът направи огромна стъпка към спечелването на частта, след като успя да пробие съперника си и да поведе с 5:3. Гришо не допусна изненади при своя сервис гейм и логично затвори сета с категоричното 6:3.

Втората част бе доста оспорвана

Втората част отново бе доста оспорвана в началото. Димитров и Фучович отново си размениха по няколко гейма и се стигна до равенство 3:3. Българинът имаше отлична възможност да пробие съперника си в седмия гейм, но пропусна два брейк бола и унгарецът поведе с 4:3. В следващите геймове нямаше изненади и така се стигна до 5:5.

В 11-ия гейм, при сервис на Фучович, Григор Димитров показа страхотен тенис и проби съперника си, за да поведе с 6:5. Българинът нямаше проблеми при подаването си и го спечели като по този начин затвори частта, а и мача със 7:5.

На 1/4-финалите в Ротердам Григор Димитров ще срещне победителя от двойката Холгер Руне - Александър Шевченко.

На старта на турнира в Ротердам Григор Димитров победи италианец.