Пиронкова напусна "Уимбълдън" още в първи кръг - за втора поредна година

759

Втора загуба от един и същ съперник в две поредни години в първи кръг на „Уимбълдън” – това е съдбата на Цветана Пиронкова, изразена през 2016 година в цифри. Най-добрата ни тенисистка загуби от завърналата се след контузия Белинда Бенчич в два сета – 2:6, 3:6.

Ключовият момент в мача беше вторият гейм – тогава Пиронкова изпусна 0:40 на сервис на Бенчич и оттам насетне швейцарката просто включи на друго ниво. Тя записа пет поредни гейма и приключи първия сет при резултат 6:2 в своя полза.

Уимбълдън 2016: С оптимизъм за Цвети Пиронкова

Точно преди 139-тото издание на най-стария турнир от Големия шлем „Уимбълдън” интересът към Великобритания е подчертано зас...

Вторият сет приключи при същия резултат, с единствената разлика, че този път Бенчич удари едва в петия гейм. За сметка на това обаче оттам насетне за Пиронкова не остана друго, освен да брои геймовете в сметката на противничката си.

Пълни подробности за мача научете в Sportlive.bg.