Сезонът за Григор Димитров приключи след зрелищен двубой срещу Джокович

11518
Снимка: Getty Images/Gulliver

Григор Димитров изигира впечатляващ двубой срещу световния №1 Новак Джокович, но точността му изневери в ключови моменти от мача и българинът затрудни, но не успя да спечели срещу сърбина, губейки страхотния дуел от полуфиналите на Мастърса в Париж след 6:7, 4:6.

Григор изигра фантастичен първи сет, в който беше по-активен от световния №1 в посрещането и изпусна шансове да стигне до точка за пробив в геймове №8 и №10. На собствен сервис обаче беше безпогрешен и стигна до тайбрек, в който съумя да поведе с минипробив при 5:4.

Гришо е на полуфинал в Париж след нова бърза победа

Първата ракета на България Григор Димитров се класира на полуфинал на Мастърса в Париж. 28-годишният ни тенисист победи чил...

За съжаление обаче, в този момент Джокович заигра абсолютно безпогрешно и показа невероятна защита, а Димитров прати драйв воле в аут за 5:5 и след това два пъти бекхендът му изневери в нови изтискващи разигравания с най-добрия дефанзивен тенисист в света - 5:7 и сет за Ноле.

Във втория сет Димитров допусна съвсем леко отпускане в гейм №5 и Джокович веднага се възползва от това. С умела защита, световният №1 стигна до две точки за пробив при 15:40, като Димитров успя да отрази първата, но при втората не уцели добре топката и тя излезе в аут - решаващ пробив, който сложи край на изключителната до този момент игра на Димитров.

До края на мача и двамата тенисисти взеха лесно подаванията си, което сложи и край на сета при 4:6, а с това Джокович се класира за финал на Мастърс турнира в Париж.

Това бе 11-о поражение на Димитров в задочния балкански сблъсък, но въпреки загубата Гришо ще се завърне в топ 20 на световния тенис - важна цел, за да може той да се възползва от по-лесен жребий в следващите турнири през следващата година и да продължи изкачването си, което бележи в последната четвъртина от сезона.

Гришо лети, премаза световния номер 5 и е на 1/4 финал в Париж

Супер звездата на българския спорт Григор Димитров изигра най-добрия си мач за 2019 година. След като избухна на US Open, достигайки ...

Това е първи финал на Джокович в турнира от Мастърс сериите от май месец насам, като там той ще срещне победителя в срещата Денис Шаповалов - Рафаел Надал.

Как се разви двубоят Григор Димитров - Новак Джокович четете в SportLive.bg.