След Медведев: Димитров отвя и Бублик за 1/4-финал в Париж (ВИДЕО)

6305
Снимка: GettyImages

Тенис звездата на България Григор Димитров постигна още една победа на Мастърс турнира в Париж, за да се класира за четвъртфиналите на надпреварата. Гришо надви 33-ия в света казахстанец Александър Бублик с 6-2, 6-2 за 67 минути в осминафинален сблъсък, а в следващата фаза ще очаква победителя от двойката Франсиско Серундоло - Хуберт Хуркач.

Григор Димитров

Григор Димитров продължава да "лети" в Париж

След като победи Лоренцо Музети в първия кръг, а след това поднесе и голямата сензация срещу 3-ия в света Даниил Медведев, Григор продължи да играе на добро ниво и в третия си двубой в Париж. Равнището на българина бе една идея по-ниско от представянето срещу Медведев, но бе достатъчно, за да надвие Бублик.

ОЩЕ: Медведев: Просто си гледах ноктите, защо да показвам среден пръст? (ВИДЕО)

Силният старт срещу Бублик

В първия сет Григор стартира с пробив, а след това направи и още един, за да поведе с 3-0. Бублик обаче успя да върне единия брейк и да се върне в сета до 3-2. Българинът запази аванса си от един пробив, а след това отново проби съперника си, за да поведе с 5-2, а след това и да затвори частта при 6-2.

Втората част започна равностойно, като Григор изпитваше известни затруднения на началния си удар. Въпреки това българинът премина през трудния период без да бъде пробит, а при 2-2 успя да стигне до брейк на сервиса на Бублик. Казахстанецът имаше точка за връщане на пробива в следващия гейм, но не се възползва.

ОЩЕ: Дори и след загубен мачбол с 47 удара - психиката на Григор издържа (ВИДЕО)

Какво идва за Григор след Бублик?

При 4-2 Димитров нанесе нов удар по амбициите на Бублик, като поведе с 40:15 и още с първия си брейкбол проби, за да поведе с два пробива и 5-2. След това българинът сервира за мача и нямаше проблеми да затвори двубоя, постигайки трета победа над казахстанеца в шест мача.

На 1/4-финалите Григор ще срещне Серундоло или Хуркач, а на 1/2-финалите може да се стигне до мач срещу Саша Зверев или Стефанос Циципас.

ОЩЕ: Пас към миналото: Обрат срещу 3-ия в света носи първата ATP титла на Григор (ВИДЕО)