Окръжният съд отказа да възстанови кмета на Видин на поста му

21 октомври 2014, 18:18 часа 13662 прочитания

Видинският окръжен съд отхвърли като неоснователно искането за възстановяване на Герго Гергов на длъжността кмет на Видин. 

Още: Дървеници нападнаха Спешна помощ във Видин

Още: Близки на починал пациент потрошиха нова линейка във Видин

След провелото се около два часа заседание съдия Анета Петкова остави без уважение предявеното искане от отстранения през август Гергов.

“Съдът счита, че в настоящия случай към момента на прилагане на мярката, предпоставките по закон са били налице, което се установява по мотивите на Софийския апелативен съд”, каза още при произнасяне на решението съдия Анета Петкова.

По думите й, от отстраняването до настоящия момент са изтекли два месеца.През това време, видно от материалите на досъдебното производство, са изготвени описи на веществени доказателства, разпитани са свидетели, назначени са експертизи.

Още: И Видин въведе противоепидемични мерки

Още: 17 дни в неизвестност: Издирват баща и син от Видинско

След произнасяне на решението на Видинския окръжен съд Герго Гергов заяви пред медиите, че уважава решенията на Съда. На въпрос за управляването на служебен автомобил той каза, че има издадена заповед от действащия кмет на община Видин и автомобили са предоставени на Българската федерация по автомобилен спорт.

„Тези автомобили се използвани като коли за сигурност. Аз като председател на организационния комитет трябваше да возя заместник-директора на федерацията”, допълни Гергов. Според него е клевета твърдението, че към момента той управлява задкулисно общината.

На 31 юли кметът на Видин беше задържан при акция на ДАНС, съобщиха от местната администрация. На следващия ден на Гергов му беше определена мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 30 000 лв. Наложена е и забрана за напускане пределите на страната без разрешение на наблюдаващия прокурор, информира областната администрация.

Още: Вижте листата на "Има такъв народ" за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

Още: Вижте листата на БСП за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

Прокуратурата привлече като обвиняем Гергов по общо три обвинения, съобщиха от прокуратурата.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес