България загуби тежко от Иран на Световното по волейбол

11403

Българският национален отбор допусна много тежко поражение още във 2-ия кръг на Световно първенство по волейбол. България падна с 1:3 (21:25, 20:25, 25:22, 19:25) от шампиона на Азия Иран и направи много тежка задачата си на шампионата, който се провежда у нас и в Италия.

Иран влезе далеч по-добре в мача, след като набързо успя да поведе и да стигне до конфортен аванс в заключителната фаза на първия гейм. България се опита да направи късен обрат, но при 21:22 Николай Николов сбърка сериозно. Той можеше да реализира контраатака, но се притесни и върна с подаване назад. По този начин не беше организирана добра атака и Иран отново успя да поведе убедително - 0:1.

Ето къде ще се излъчва волейболната среща България - Иран

Националният ни отбор по волейбол ще се изправи срещу Иран от 20:30 часа тази вечер в зала "Конгресна" във Варна. "Лъвовете" ще търсят ...

Във втория гейм Скримов и Пенчев се разиграха, но Сеганов продължи да е неточен в подаванията си, докато Учиков и Градинаров бяха крайно неефективни от зона №2. Иран пък играеше с голямо разнообразие и спокойно взе аванс след първата техническа пауза и не го изпусна до самия край - 0:2 след 20:25.

В третия гейм водени от двамата посрещачи "лъвовете" успяха да стигнат до спечелването му. В него заиграха и центровете, след като Виктор Йосифов и Светослав Гоцев реализираха няколко отлични блокади. В края на гейма решаващи атаки на Йосифов, Скримов и Учиков донесоха успеха с 25:22.

Четвъртият гейм вървеше точка за точка, когато Пенчев реализира две поредни точки от сервис - 10:7. За съжаление, резултатът беше изравнен при 12:12, а лидерът на отбора Тодор Скримов получи контузия. Това свали тонуса в редиците на Пламен Константинов и последваха грешки на Учиков и Братоев, довели до 14:16. До края иранците задържаха уверено своя аванс, който дори увеличиха при 17:20. Разликата беше смъкната до 1 при 19:20, но атака на Иран и два пропуска на Братоев доведоха резултата до 19:22.

Подробности и снимки от България - Иран вижте в Sportlive.bg.

България с успешен старт на Световното по волейбол

Световното първенство по волейбол 2018 започна отлично за България. "Лъвовете" се наложиха с 3:0 (25:21, 25:19, 25:22) в откриващия мач...