Българско дерби в Русия: Соколов и Динамо надвиха Скримов и Енисей

1706
Снимка: bgvolleyball.com

Капитанът на националния отбор по волейбол Цветан Соколов и Динамо Москва постигнаха 26-и успех в руската Суперлига. Възпитаниците на Константин Брянский надиграха Енисей Красноярск и Тодор Скримов с 3:0 (25:13, 25:21, 25:17) гейма в мач от 28-и кръг на първенството.

Динамо е втори в класирането със 76 точки (26 победи, 2 загуби), докато Енисей е десети с 38 пункта (13 победи, 15 загуби). Отборът на Соколов изостава на 3 точки от лидера Зенит Казан и продължава да го преследва в опит да спечели титлата в страната.

Соколов завърши срещата с 12 точки. 14 реализира Ярослав Подлесних (3 аса), 13 пункта добави Денис Богдан (3 аса, 1 блокада). За съперника Тодор Скримов бе на терена в два от геймовете и се отчете с 3 точки. 7 реализира Дмитрий Яковлев (1 ас, 1 блокада).

В следващия кръг Динамо излиза срещу Нефтяник Оренбург, на 19 март (неделя). Енисей се изправя срещу Локомотив Новосибирск.

ОЩЕ: Златен гейм изхвърли Алекс Николов от Шампионска лига