Страхотна победа на волейболистите ни - 3:2 срещу Германия

5728

Националният отбор по волейбол на България записа четвърта победа в турнира Лига на нациите. "Трикольорите" се справиха с тима на Германия и направиха пълен обрат, за да спечелят срещата след 3:2 (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10).

Така "лъвовете" са с актив от 4 победи и 10 загуби на 12-о място в предпоследната седмица от надпреварата, която се игра в бразилския град Куяба. Следващият уикенд момчетата на Силвано Пранди са домакини в пловдивската зала "Колодрума", където ще играят за първи път. Това ще бъде и последният уикенд от надпреварата, а съперници на представителния ни тим са Иран, САЩ и Сърбия.

Познато - пак загубихме тежко от Русия на волейбол

Мъжкият национален отбор по волейбол записа четвърта поредна и общо осма загуба в Лигата на нациите, предаде БГНЕС. Националите отстъпи...

В първия гейм равенството между двата тима продължи до края преди германците да получат два геймбола при 22:24, които бяха спасени с две атаки на Цветан Соколов. Все пак съперникът ни измъкна частта след успешни атака и блок съответно на Рубен Шот и Антон Бреме. Във втория гейм играчите на Андреа Джиани бяха още по-настоятелни, за да стигнат до изразителния успех с 18:25.

България поведе в средата на третия гейм със 18:14, но съперникът ни намери начин да изравни резултата при 21:21. Все пак геймът отиде на сметката на "лъвовете" след като Германия направи две поредни грешки за крайното 25:23. В четвъртата част дойде ред на България да запише убедителен гейм след 25:19, а в тайбрека нашите поведоха още в началото с 4:1 и до края не изпуснаха инициативата, за да стигнат до успеха след 15:10.

Цветан Соколов изигра силен мач и стана най-резултатен с 21 точки за успеха. Мартин Атанасов и Розалин Пенчев записаха по 11 точки, а Светослав Гоцев и Красимир Георгиев добавиха съответно по 9 и 8 точки. Кристиян Фром бе най-резултатен за Германия, като заби 19 точки.