От ФАРК искат легализация на марихуаната

07 февруари 2013, 10:37 часа 11225 прочитания

"Революционните сили на Колумбия" (ФАРК) поискаха частична легализация на фермите за марихуана, кока и опиумен мак, предаде БГНЕС.

Още: Полицията вече не смогва с отнетите коли от пияни и дрогирани шофьори

Още: Хиляди сервитьори от Непал и Бангладеш, шофьори от Индия и още: Сезонните работници у нас - колко са, къде са и какво работят

"Култивирането на тези насаждения трябва да бъде разрешено поне частично за терапевтична и медицинска употреба, както и за промишлени нужди", заяви представителят на ФАРК Иван Маркес.

"Унищожаването на посевите с марихуана, кока и опиумен мак трябва незабавно да бъде прекратено с оглед подобряване на условията на живот в селскостопанските райони", отбелязва Маркес.

Принципната платформа на ФАРК е марксистка, а прокламираната им основна цел - справедливо преразпределение на благата. На практика групировката печели милиони от контрола на плантации за производство на кокаин, марихуана и опиумен мак.

Още: Почина съпругът на княгиня Мария Луиза Българска

Още: Плаж или планина? Времето утре - 2 юли 2025 г.

За легализацията на марихуаната лобира и президентът на Боливия Ево Моралес, самият той бивш производител на кока.

Редактор: Десислава Ушатова

Още: След дълго боледуване почина известна българска журналистка

Още: Специалните сили на България и САЩ симулираха рейдове срещу потенциален враг (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес