Арест за шофьор, опитал да мине с камион през протестиращи в Минеаполис

01 юни 2020, 05:25 часа 2820 прочитания 0 коментара

Полицията задържа шофьор на камион, врязал се в тълпа протестиращи в Минеаполис, съобщи градският отдел за обществена безопасност в Twitter, предаде БГНЕС.

Още: САЩ осъди домашния арест на Болсонаро

Още: "Те не се интересуват колко хора в Украйна са убити": Тръмп с нови заплахи за мита към Индия

По-рано беше съобщено, че камион е минал през тълпа протестиращи в Минеаполис, които демонстрираха срещу смъртта на афроамериканеца Джордж Флойд при задържане от полицията.

Още: Признаване на Палестина и санкции срещу Израел. Попадна ли Нетянаху в капана на ХАМАС?

Още: Паднала от небето риба причини пожар и прекъсване на тока в Канада (СНИМКИ)

"Властите са много притеснени от действията на шофьора на камиона, който провокира тълпа от мирни демонстранти. Шофьорът на камиона е ранен и е откаран в болница с наранявания, които не представляват опасност за живота. Той е арестуван", заявиха от полицията.

В съобщението се казва, че никой от протестиращите не е бил блъснат от камиона.

Още: "Чърчил е истинският виновник за Втората световна война": Поддръжниците на Тръмп пренаписват историята

Още: Българин ограби банка в САЩ и избяга с тротинетка (СНИМКА)

Вълна от протести и безредици заля градовете на Съединените щати след смъртта на афроамериканеца Джордж Флойд. Полицаят, който е притискал с коляно врата на окования в белезници Флойд, е обвинен в убийство по непредпазливост и трябва да се яви в съда днес. Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова местните власти да мобилизират силите на Националната гвардия за овладяване на ескалиращото напрежение в големите американски градове.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес